Rozhovor: Renata Zahrádková

 

 

 

V rámci kampaně „Lidé z Petrklíče“ představujeme jednotlivé osobnosti naší organizace. Věříme, že Vás bude zajímat, kdo je její aktuální předsedkyně. Děkujeme Renatě Zahrádkové za její čas a slova 🙂

 

 

 

Jak bys definovala Petrklíč v jedné větě?
Služba s láskou.

 

Jak ses dostala k Petrklíči a celkově k sociální práci?
Po absolvování gymnázia roce 1991 jsem nastoupila na Sociálně právní školu, kterou jsem dokončila s výborným prospěchem. Sociální práci mám v krvi, maminka se aktivně podílela na činnosti ADRA v jejích počátcích, dokud jí síly stačily a já s ní. Maminka Věra Faltová byla také pečovatelkou první pečovatelské služby v městě Česká Třebová a jejím okolí, kterou s pomocí řádové sestry založila její kamarádka Anna Závodská a já coby 5letá holčička s ní za babičkami a dědečky chodila.

Po svatbě mě život zavedl jinam, ale když mi opakovaně přišla nabídka na pozici koordinátora inovativní pečovatelské služby, řekla jsem si, že to musí být Boží vůle a po 20 letech jsem se vrátila k sociální práci.

 

Jakou roli v Petrklíči zastáváš? Co taková práce obnáší?
V současné době zastávám několik rolí – předsedkyni, pečovatelku a sociální pracovnici. Každá tato role vyžaduje něco jiného. Předsedkyně rozhodnost, sociální pracovnice naslouchání a pečovatelka pokoru. Všechny tři role ale vyžadují lásku a úctu.

 

Na čem aktuálně v Petrklíči pracuješ?
V současné době jako předsedkyně se snažím získávat donátory pro naše fungování a z Boží pomocí se to i daří. Sice pomalu, ale nemusí pršet, hlavně když kape 🙂 Dále koordinuji chod Petrklíče a šířím jeho dobré jméno.

Coby sociální pracovnice, začínám přebírat práci po předchozí sociální pracovnici a plánuji návštěvy u jednotlivých uživatelů. Jako pečovatelka, což je pro mě obrovskou radostí, ráda sloužím druhým lidem.

 

Kde vidíš Petrklíč za 5 let?
Pro církev: Ráda bych, aby se Petrklíč jako sociální služba stal pravou rukou evangelia pro druhé v naší církvi.

Pro veřejnost: Ráda bych, aby se Petrklíč stal oporou potřebným rodinám i jednotlivcům při péči o své drahé seniory a nemocné blízké tam, kde nás bude potřeba.

 

Chtěla bys ještě něco doplnit?
Věřím, že Bůh povolává lidi ke službě potřebným druhým proto, aby jsme jim mohli říci o Boží lásce a také na to slyší, pečovatele již navštěvují biblické hodiny. Domnívám se, že tato sociální služba je cestou ke Kristu pro mnohé.

 

Díky za rozhovor.