Jakub Fraj: Nepolevujeme, jedem dál

V Petrklíči opravdu nezahálíme. Právě uzavíráme statistiku a za první kvartál jsme odpečovali a odasistovali skoro 3 000 hodin. A z toho přesně 1 000 hodin během března! Vzhledem k tomu, že jsme se trochu obávali snižování poptávky po našich službách, když jsou rodiny vesměs doma a můžou se o svoje příbuzné více starat, je to dobrá zpráva. Stále jsou kolem nás lidé, kterým můžeme být k užitku.

Zjišťujeme, že se nám daří reagovat ve chvílích, kdy je to třeba. Začali jsme asistovat u jedné klientky, pro kterou sociální odbor dlouho a bez úspěchu hledal asistenční službu. Stejně tak začínáme asistovat u paní, která nemůže používat jednu ruku a druhou si nedávno zlomila. Právě možnost reagovat na takovéto konkrétní ad hoc situace je naše parketa a já za to děkuji našim zaměstnancům.

V týdnu k nám konečně dorazila větší dodávka dezinfekce. Doplnili jsme zásoby v terénu, rozdělili jsme se se spřátelenými organizacemi a zbytek putuje do našich dalších poboček.To, že se nám v České Třebové daří šít stovky roušek, už beru jako samozřejmost. Není to ale tak. Díky za tuto aktivitu našim pečovatelkám, které svojí práci dělají s opravdovým nasazením!

Potěšilo mě i vyřízení žádosti o členství v Asociaci poskytovatelů sociálních služeb ČR. Jsem rád, že se postupně stáváme členy střešních organizací (několik let jsme členy České asociace pečovatelské služby a řešíme členství v Asociaci nestátních neziskových organizací ČR a Rady dětí a mládeže hl. m. Prahy). Dává nám to možnost přemýšlet o věcech v širším měřítku a také být více “u toho”.

Postupně se řeší i přidělování lokálních dotací. Předběžně máme přislíbenou podporu i z Prahy 5 a 6, což pěkně doplňuje Prahu 10. Čekáme na informace z Prahy 4 a České Třebové. Nicméně vše jde postupně, zastupitelstva, která dotace schvalují, začnou zasedat nejdříve v květnu.