Aktuality k 5. 8. 2021

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR PRAHA (ve spolupráci s DC Protěž): Aktuálně přihlášeno 15/15 účastníků.

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR ČESKÁ TŘEBOVÁ: Aktuálně přihlášeno 38/38 účastníků.

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR PRAHA (ve spolupráci s oddílem Penguins): Aktuálně přihlášeno 25/25 účastníků.

Upozorňujeme, že konkrétní hygienická opatření budou aplikována v souladu s platnými nařízeními ministerstva zdravotnictví v době konání táborů. Dne 4. 7. jsme zveřejnili podmínky pro účast na příměstských táborech – viz níže.

Potvrzení o účastí a informace k táborům zašleme přihlášeným na začátku měsíce července na jejich maily.

Realizace Letních kempů byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Díky tomu jsou příměstské tábory ZDARMA.


Informace k podmínkám účasti na příměstských táborech

  1. Nahlášení zdravotní pojišťovny dítěte.
  2. Potvrzení o zdravotní způsobilosti vydané lékařem (max. 2 roky staré) – formulář ke stažení ZDE.
  3. Potvrzení o bezinfekčnosti podepsané zákonným zástupcem (max 24 hodin staré) – formulář ke stažení ZDE.
  4. Souhlas s fotografováním – formulář ke stažení ZDE.
  5. Potvrzení o negativitě nakažení COVID-19 dle platných nařízení – viz níže:

Podmínky pro vstup na akce upravuje mimořádné opatření vlády ze dne 7. 6. (které bylo aktualizováno s účinností k 9. 7.), které mj. stanovuje podmínky pro vstup do volnočasových aktivit, oddílových schůzek, výprav, ale i táborů, následovně:


Účastník aktivity se musí před jejím zahájením prokázat:


➡️ PCR testem ne starším 7 dnů;

➡️ antigenním testem ne starším 72 hodin;

➡️ prodělaným onemocněním COVID ve lhůtě do 180 dnů;

➡️ absolvováním očkování – nejméně 14 dnů po 2. dávce očkování (POZOR ZMĚNA!);

➡️ antigenním testem na místě.


Antigenní testy budeme mít na místě pro případ, že by nebylo na začátku tábora splněno opatření jiným způsobem. Stejně tak budeme mít antigenní testy k dispozici na případné přetestování účastníků, kteří budou pokračovat na druhý tábor. Antigenní testy budeme poskytovat ZDARMA, nebude tedy nutnost finanční spoluúčasti. Testy jsou vyhodnoceny do 15 minut.


Spouštíme přihlašování na letní příměstské tábory, které v letošním roce organizujeme v rámci Komunitního centra Petrklíč. Díky mimořádné dotaci MŠMT jsou tábory ZDARMA. Příjem přihlášek je otevřený do naplnění kapacity.

Komunitní centrum Petrklíč pořádá v roce 2021 tyto tábory:

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR PRAHA (ve spolupráci s DC Protěž), hl. vedoucí Luděk Svrček, pro děti ve věku 6 – 12 let, termín 12. – 16. července 2021 (vždy od 8:00 do 17:00 hodin), adresa konání Rybalkova 186/33, 100 00 Praha 10 – Vršovice. KAPACITA NAPLNĚNA.

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR ČESKÁ TŘEBOVÁ, hl. vedoucí Stanislava Sotlová, pro děti ve věku 6 až 15 let, termín 9. – 13. srpna 2021 (vždy od 8:00 do 16:00 hodin), adresa konání Nové náměstí 1746, 560 02 Česká Třebová. KAPACITA NAPLNĚNA.

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR PRAHA (ve spolupráci s oddílem Penguins), hl. vedoucí Jakub Fraj, pro děti ve věku 6 – 12 let, termín 16. – 20. srpna 2021 (vždy od 9:00 do 17:00 hodin), adresa konání Peroutkova 57, 150 00 Praha 5 – Smíchov. KAPACITA NAPLNĚNA.

V návaznosti na mimořádnou dotaci MŠMT na realizaci letních kempů je účast na příměstských táborech ZDARMA.

Na každém táboře jsou přítomni hlavní vedoucí, zdravotník a čtyři programoví vedoucí. Zajištěny jsou dvě svačiny, oběd a pitný režim. V průběhu týdne je realizován výlet, celotáborová hra a tvořivé workshopy. V rámci akce je pojištěno jak zdraví tak odpovědnost účastníků. Kapacita jednoho tábora je 30 účastníků. Přihlášky jsou přijímány do naplnění kapacity.

V případě dotazů se obracejte na e-mail jakub.fraj@petrklice.cz. Upozorňujeme na určené věkové hranice. Přihlášky účastníků mimo vymezený věk bez předchozí konzultace nebudou akceptovány.

Bližší informace o táboru najdete na našem webu (https://www.petrklice.cz/primestske-tabory-2021/) a budou také rozesílány na Vaše e-maily.