Popis práce s dětmi a mládeží

V oblasti práce s dětmi a mládeží realizujeme pravidelná i nepravidelná setkávání, jednorázové akce, výpravy, víkendovky a tábory. Tuto činnost realizujeme již od roku 2019 a v roce 2022 jsme jí sdružili pod Táborovou osadu Petrklíč, kterou jsme slavnostně založili 18. srpna 2022.

Účelem volnočasové práce s dětmi a mládeží je nabídka smysluplného trávení volného času, předávání hodnot, budování pozitivního vztahu k přírodě a lidem a rozvoj sama sebe.

Naše aktivity realizujeme ve spolupráci s oddílem Penguins (Klub Pathfinder) a Dobrovolnickým centrem Protěž. Komunitní centrum Petrklíč je členem Rady dětí a mládeže hlavního města Prahy, Rady dětí a mládeže Pardubického kraje a České rady dětí a mládeže.

Účast na pravidelném setkávání je zdarma. Za účast na akcích a táborech je vybírán účastnický poplatek ve výši stovek korun u akcí (např. víkendová akce vyjde na 300 až 500 korun za účastníka) a tisíců korun u táborů (např. desetidenní tábor v přírodě vyjde na 2 800 až 3 200 korun za účastníka).

Podmínky členství ve spolku jsou pak popsány na samostatné stránce zde: https://www.petrklice.cz/clenstvi/.

Můžete nás sledovat i na Facebooku, kde jsme jako Táborová osada Petrklíč.


Celoroční činnost

V průběhu školního roku probíhá pravidelné setkávání starších dětí a mládežníků ve věku 13 až 26 let. Tato setkání probíhají v klubovně na Praze 10. Mimo to probíhají nepravidelná setkávání zaměřená na výpravy do okolí či hraní deskových her. Realizujeme i víkendové akce.

Více o celoroční činnosti najdete na stránce https://www.petrklice.cz/celorocni-cinnost/.


Letní tábory

Každoročně organizujeme letní tábory skautského typu v přírodě. Dále ve spolupráci s dalšími organizacemi organizujeme i příměstské tábory.

Více o letních táborech najdete na stránce https://www.petrklice.cz/letni-tabory/.


Aktuální informace o akcích a táborech

Více aktuálních informací o akcích a táborech najdete na stránce https://www.petrklice.cz/akce-a-tabory/.


Adresa klubovny

Komunitní centrum Petrklíč
U Nových vil 943/28
100 00 Praha 10 – Strašnice
Ukázat na mapě


Kontakt

Bc. Jakub Fraj
hlavní vedoucí
+420 734 363 639
jakub.fraj@petrklice.cz